Google, chcąc zwiększyć wkład użytkowników w tworzenie Street View w celu jeszcze lepszego pokrycia, przygotowuje nową funkcję o nazwie Photo Path.

Dowody wskazujące na pojawienie się nowej funkcji zostały zauważone przez ludzi z XDA Developers w APK wersji 2.0.0.357726500. Na czym ona polega? Photo Path pozwala wykonać serię zdjęć, które zostaną następnie przekształcone w krótki klip, który można udostępnić na platformie. Aplikacja zawiera nawet film demonstracyjny pokazujący, jak będą wyglądać te klipy.

Jakość nie jest zachwycająca i daleka od profesjonalnych zdjęć Street View, jednak głównym celem jest zwiększenie pokrycie panoramicznymi zdjęciami. Chodzi głównie o miejsca trudno dostępne, do których nie docierają samochody Google Street View. Takie filmiki będzie mógł zrobić każdy i umieścić na mapach. Wystarczy tylko smartfon z aparatem.

Póki co, nie ma oficjalnej informacji o tym, kiedy funkcja zostanie udostępniona. Być może nie będziemy musieli czekać zbyt długo. Jak to bywa w przypadku nowości w Google Maps, możliwe, że zostanie to ogłoszone w wersji beta i w pierwszej kolejności ograniczone do kilku lokalizacji.